Novinky

WHITESNAKE vydali singel „Shut Up & Kiss Me“ a prezradili novinky o novom albume. V lete prídu do Serede!

14.februára vo večerných hodinách zverejnila britská kapela WHITESNAKE avizovaný nový singel “Shut Up & Kiss Me”. Skladba o láske vyšla symbolicky „na Valentína“ a je ochutnávkou z pripravovaného albumu “Flesh & Blood”, ktorý vyjde 10. mája tohto roku na značke Frontiers Music Srl.

Skupina zároveň pripravuje rozsiahle Flesh & Blood turné po Spojených štátoch a Európe so zatiaľ štyridsiatimi zverejnenými zastávkami. WHITESNAKE predstavia nový album aj množstvo starších hitov aj na Slovensku, ich koncert sa uskutoční 5. júla v Seredi, v rámci koncertov IN CASTLE 2019.

WHITESNAKE v roku 2019 oslavujú svoju štyridsiatku na scéne trinástou štúdiovkou “Flesh & Blood”.  Novinka prichádza po kritikmi vychválenom albume “Forevermore (2011) a po spomienke na pôsobenie Davida Coverdala v DEEP PURPLE nazvanej “The Purple Album ( 2015). Trinásty album a trinásť skladieb na ňom David charakterizuje stručne, ako „nakladačku“: “All killer, no filler – ale čakali by ste niečo menej od Snakes?“

David Coverdale, líder kapely a spoluautor hudby k singlu “Shut Up & Kiss Me”, spolu s gitaristom Reb Beachom okomentovali novú skladbu takto: „Vo svete je príliš veľa temnoty, takže povedali sme si hlavu hore, chceme písať a nahrávať zábavné veci. Tak je tu skladba o tom, ako sa zamilovať do báječnej ženy. Si prekomunikovaný, máš po krk balansovania v problémoch a ona sa len na teba pozrie, vezme situáciu do svojich rúk a povie: “Buď ticho a pobozkaj ma”, – a je to! S režisérom videa a mojím kreatívnym partnerom Tylerom Bournsom sme vymysleli skvelý scenár videoklipu, ktorý obsahuje aj prekvapivého hosťa – môj úžasný starý biely Jaguar. Museli sme ho poriadne vyčistiť, keďže bol uskladnený odkedy som sa presťahoval do Lake Tahoe. A potom sme vytiahli aj moje staré tyrkysové hodvábne sako z videoklipu “Here I Go”, takže som vedel, že to bude super.“

Album “Flesh & Blood je možné už teraz predobjednať TU. Skupina WHITESNAKE prináša tiež limitovanú edíciu signovaných CD-čiek po 100 kusov v Spojených štátoch, v Británii aj v Európe. Pre každý z uvedených regiónov pripravila limitovanú edíciu albumu na vinylových platniach, ktoré je možné objednať z celého sveta. 300 kusov strieborných vinylov je k dispozícii cez americký predaj 500 kusov zlatých vinylov cez britský predaj a 350 kusov červených platní prostredníctvom európskeho predaja.

A pridávame aj detaily koncertu WHITESNAKE na Slovensku:
IN CASTLE 2019 Whitesnake (UK)
5.7.2019, Amfiteáter Sereď
Vstupenky v sieti Ticketportal
Udalosť na FB: https://www.facebook.com/events/392621677942771/

Zdroj: Whitesnake