Koncerty

Výnimoční FAUN prvýkrát na Slovensku!

Na Slovensko zavíta po prvýkrát nemecká hviezda FAUN – jedna z popredných svetových skupín spájajúca stredovekú hudbu, keltský a severský folk a modernú hudbu. Svoju slovenskú premiéru absolvuje 26.júna v Bratislave.

Kapela vznikla v roku 1998 a je známa tým, že využíva len tradičné hudobné nástroje ako keltská harfa, švédska nykelharfa, dudy, lutna, ninera, flauta a pod. FAUN doposiaľ vydali deväť štúdiových albumov, dve live DVD a boli trikrát nominovaní na cenu ECHO (najväčšie hudobné ocenenie v Nemecku ). Album “Von den Elben“ získal platinové ocenenie a držal sa štyri týždne v TOP 10 nemeckej album charts.

Mozgom kapely je Oliver Pade, ktorý vyštudoval stredovekú literatúru a má za sebou viac ako 25-ročné skúsenosti na hudobnej scéne a v hre na klasických nástrojoch. Spolupracoval s takými známymi skupinami ako ELUVEITIE či CELTIC WOMAN.

Koncerty FAUN sú vždy silným hudobným a kultúrnym zážitkom, a tak tomu bude aj v Bratislave. Ako predskokani sa predstavia domáce kapely, a to výborná oravská kapela Strigôň a Djembe picnic band.

Lístky zakúpite na Predpredaj.sk, Predprodej.cz a vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu.