Koncerty

Večer rockových sirén v Banskej Bystrici sa rozrastá o AMARANTHE

Hlásime sa s novinkou a veríme, že pre všetkých aj radostnou správou. Do honosnej zostavy Večera rockových sirén, ktorý sa bude konať 6.7.2019 v amfiteátri v Banskej Bystrici, pribúdajú švédski AMARANTHE!

Pomerne mladá a už úspešná kapela na čele s divoškou a sympaťáčkou Elyze Ryd, prinesie do Banskej Bystrice svoj mix melodického death metalu, power metalu a tanečnej hudby s prvkami popovej hudby a metalcoru. Skupina vďaka mixu hudobných štýlov a obsadeniu, zaujala a výrazne sa odlíšila od ostatný kapiel na čele so speváčkou (Nightwish, Within Temptation, Arch Enemy, Butcher Babies…).

AMARANTHE vydali už 5 štúdiových albumov, posledný „Helix“ je z roku 2018. Naživo predvedú niekoľko novinkových skladieb a samozrejme najznámejšie pecky.

Frontwomanka Elyze má za sebou niekoľko závideniahodných spoluprác. Zahrala si so skupinou NIGHTWISH, naspievala album projektu AVALON fínskeho gitarového maestra Tima Tolkkiho a spolupracovala aj s kapelami ako KAMELOT.

Okrem AMARANTHE sa v Banskej Bystrici predstavia ARAKAIN a Lucie Bíla, VISIONS OF ATLANTIS alebo SYMFOBIA. Lístky na túto akciu zoženiete TU.