Novinky

THE 69 EYES pripravujú nový album. Prvým singlom “27 & Done”

Foto: Pasi Klemetti
Foto: Pasi Klemetti

Fínski veteráni THE 69 EYES tento rok oslavujú tridsať rokov na scéne, no v žiadnom prípade sa ešte nechystajú do dôchodku. Práve naopak. 13.septembra vydávajú svoj dvanásty štúdiový album “West End”.

Novinka bude obsahovať jedenásť skladieb a objavia sa na nej aj zaujímavý hostia. Medzi nimi je napríklad Dani Filth z CRADLE OF FILTH alebo dcéra legendárneho Alice Coopera Calico Cooper (WEDNESDAY 13, BEASTÖ BLANCÖ).

Spevák Jyrki 69 k albumu dodáva: “Názov ‘West End’ vzbudzuje niečo ponuré – ako keď niečo zomrie a namiesto toho príde niečo iné a my všetci sa musíme zmeniť, aby sme prežili. Mám pocit, že naša planéta dospela do bodu zlomu. Koniec západného sveta sa blíži a otázka znie, čo sa stane, keď západ skončí Pre nás má ten názov viacero významov, ale isté je, že nemá nič spoločné s THE PET SHOP BOYS alebo Londýnom.

Prvým singlom z nového albumu je skladba “27 & Done”. V klipe nájdete zábery z hororu The 27 Club, ktorý sa na plátna dostane 13.júna.

Kapela sa tento rok predstaví naživo aj v našich končinách. Najskôr 2.6. zahrá v Plzni na Metalfeste a koncom roka v rámci turné príde. 9.11. do Prahy a 13.11. do Bratislavy.