Koncerty PR správy

TARJA sa vracia na Slovensko !

Tarja Turunen – Raw Tour 2019/2020
Žiar nad Hronom 25.10.2020
Bratislava 26.10.2020

Bol to obrovský šok a poplach, keď bola Tarja Turunen v roku 2005 „prepustená“ zo služieb skupiny NIGHTWISH. Vytvorila charakteristický image kapely a nikto si nevedel predstaviť, čo bude potom na jednej alebo na druhej strane.
Avšak, každému bolo jasné že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná bude dosť životaschopná, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobný štýlom sa bude uberať.
Pretože mala za sebou už nejaké sólové nahrávky a sama bola nielen speváčkou, piánistkou, ale aj autorkou…
Takže v roku 2006 jej vychádza Vianočný album, zatiaľ braný ako „neregulérny“, ale po ňom v roku 2007 riadny debut „My Winter Storm“ u veľkého vydavateľstva a vo viac ako 70 krajinách !
V roku 2019 vychádza album „In the Raw“ a Tarja si ide aj po rokoch to „svoje“ (medzitým to bolo o ďalších 5 albumoch, Live albumoch a kompiláciách) a Tarja si udržuje fanúšikovskú priazeň svojimi rôznorodými aktivitami… štandardnými albumami a koncertami, Vianočnými akciami a účinkovaním aj v televízii či rádiách. Album svojimi vokálnymi výkonmi dokonca ozdobili aj speváci ako Tommy Karevik (KAMELOT), Cristina Scabbia (LACUNA COIL) či Björn „Speed“ Strid zo SOILWORK !
Veľmi blízko dátumu vydania albumu „In The Raw“ sa Tarja u nás predstavila na koncerte v Trnave s EVANESCENCE a keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť ! Samozrejme, jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu úplne fantastické a jej vystúpenia  v októbri 2020 budú v plnej dĺžke, takže sa máte na čo tešiť ! Bude to prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu v zostave s takými menami ako Dough Wimbish (LIVING COLOUR) alebo violončellista Max Lilja (ex-APOCALYPTICA), ale aj dvoch špeciálnych hostí. Ktoré skupiny to budú, sa dozvieme v priebehu jari 2020.

Koncerty fínskej divy vám prináša agentúra Profievent s.r.o. Piešťany

Lístiky si na oba koncerty si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.