Novinky

SWALLOW THE SUN opúšťa gitarista Markus Jämsen

Fínski melancholici SWALLOW THE SUN prostredníctvom svojho Facebooku informovali, že ich dlhoročný gitarista Markus „Jämy“ Jämsen sa rozhodol opustiť kapelu. Markus to so SWALLOW THE SUN ťahal dlhých 17 rokov a zdá sa, že so svojimi súputníkmi sa rozchádza v dobrom. Ako kapela vyrieši túto situáciu sa dozvieme čoskoro.

A teraz už necháme hovoríť Markusa, aby vysvetlil svoje rozhodnutie: „Je viacero dôvodov, ktoré ma primäli k tomuto rozhodnutiu. Niektorí z vás vedia, v akom stave mám sluch a že sa bojím, že si svoj sluch ešte viac poškodím. Pred pár rokmi, keď som bol na chate mojich rodičov, som zaznamenal šumenie, ktoré odvtedy mám. Vôbec neprestalo a naďalej pokračovalo. Myslel som si, že pár dní strávených v tichu by mi obnovilo sluch a všetko by sa vrátilo do normálu. Nuž… nestalo sa tak. Vzhľadom na to si netrúfam riskovať, že si privodím tinnitus, keďže moje uši by pravdepodobne nezvládli náročné turné k ďalšiemu albumu SWALLOW THE SUN.

Druhou vecou je motivácia. Každým rokom sa náročnosť turné zvyšuje, čo je zároveň v protiklade s tým, aká zábava to nakoniec vždy bola. Vyjsť na pódium a hrať hudbu, ktorú milujete, je to najlepšie, čo môže v tomto smere existovať. Ale teraz môžem použiť frázu „môj pohár sa naplnil.“

V tejto skupine som bol sedemnásť rokov. To je poriadna doba, najmä keď si predstavíte, v akom „pultsari móde“ to bolo. Bolo veľa smiechu aj sĺz… Spoločne strávený čas v tourbuse, počúvanie dobrej hudby a vyjasňovanie si vecí v najlepšej spoločnosti.

Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom, kapelám aj partnerom, ktorých som za tie roky stretol a spoznal. Špeciálne ďakujem mojim súputníkom z kapely: Juha, Mikko, Matti, Aleksi, Juuso, Kai, Pasi. A aj chalanom, ktorí za nami stoja: Mikko T, Jarno, Jukka P, Juha R, Matti K a Toni. Milujem vás chalani!

Prajem všetko dobré!“