Novinky

SWALLOW THE SUN nahrali skladbu s členmi WARDRUNA a THE FORESHADOWING

Fínski náladotvorcovia zverejnili titulnú skladbu z EP “Lumina Aurea”, ktoré vychádza práve dnes. EP je predzvesťou nového štúdiového albumu SWALLOW THE SUNWhen A Shadow Is Forced Into The Light”, ktorý vyjde 25.januára.

V skladbe “Lumina Aurea” hosťujú Einar Selvik z WARDRUNA a Marco I. Benevento z THE FORESHADOWING. Inspiráciou pre ňu bola smrť životnej partnerky hlavného skladateľa SWALLOW THE SUN Juha Raiva.

Juha Raivo hovorí: “ ‘Lumina Aurea’ je skladba, ktorú som nikdy v živote nechcel zložiť. Je to moja otvorená čierna rana, ktorá krváca posledného dva a pol roka. No túto skladbu som musel zložiť. Nemohol som pred tým cúvnuť. Spôsob, akým som “Lumina Aurea” napísal a nahral bol emočne a psychicky tak drsný, že o tom asi nikdy nebudem schopný verejne hovoriť. Viem, že takto to pôjde aj ďalej a že je to súčasť môjho života, ale musel som sa s tým vyrovnať, a zmieriť sa s tým, že sa s tým nikdy nevyrovnám. Viem, že ak by som na novom albume išiel ešte hlbšie, nedopadlo by to dobre. Rýchlo mi došlo, že by som mal zložiť album, ktorý jasne a nahlas hovorí, že láska je vždy silnejšia ako smrť.