Novinky

Speváčka Marie Fredriksson (ROXETTE) podľahla dlhej chorobe.

Speváčka Marie Fredriksson v pondelok ráno podľahla dlhej chorobe. Informovala o tom jej rodina vo verejnom vyhlásení: „S veľkým zármutkom oznamujeme, že jedna z najväčších a najmilovanejších speváčok zomrela. Marie Fredriksson zomrela v pondelok 9. decembra na následky predošlého ochorenia, “ zaznelo vo vyhlásení manažérky speváčky.
Marie Fredriksson sa narodila 30. mája 1958 vo švédskom Nässjö. V roku 1986 založila spolu s Perom Gesslem skupinu ROXETTE.

Per pridal na twitterovom účet skupiny ROXETTE smutný spomienkový odkaz: „Čas uteká neskutočne rýchlo. Nie je to tak dávno, čo sme trávili dni a noci v mojom malom byte a snívali naše neuveriteľné sny. A aký sen sme nakoniec spoločne zdieľali! Je mi cťou, že som mohol spoznať tvoj talent a štedrosť. Posielam tebe a tvojej rodine všetku svoju lásku. Nič už nebude ako predtým,“ napísal.

Speváčka v roku 2002 bojovala s nádorom na mozgu a lekári jej dávali len 20-percentnú šancu na uzdravenie. Kvôli zdravotným ťažkostiam si dala skupina ROXETTE 7-ročnú pauzu a na pódiá sa vrátili v roku 2011. Vystupovali aj na svadbách švédskych princezien Victorie a Madeleine.
Pred tromi rokmi sa speváčke ochorenie vrátilo a lekári jej zakázali koncertovať. V apríli roku 2016 skupina zrušila všetky svoje vystúpenia.
Po Marie Fredriksson tu ostáva nespočetné množstvo hitov a tona skvelej hudby.

ČESŤ JEJ PAMIATKE !