Novinky

RAMCHAT zverejnil nový videoklip „Veles“ a počas leta zahrá iba dva vybrané festivaly

„Videoklip Veles je konečne vonka. Meškali sme s ním jeden týždeň, lebo sme ešte čakali na záverečný mastering z Prahy. Roland Grapow nám v tom songu strihol aj sólo, takže sa v nej udeje celkom slušný súboj mňa, Viťa a Rolanda… Skladba je polovýpravná, herec Milo Kráľ v polovičke piesne číta jednu z báji o Velesovi, konkrétne ako bol otrávený vínom,“ vyslovil sa k novej piesni mozog kapely Hirax.

Klip Veles:

Ramchat zahrá počas leta jeden koncert v Čechách (Enter The Eteral Fire, 21. – 22. júl) a jeden na Slovensku (More Than Fest, 17 až 19. august). „Áno, odobrili sme len po jednom festivale na Slovensku a v Čechách, nech sa môžeme plne sústrediť na donahrávanie druhej polovice albumu. Ten plánujeme vydať ku sklonku roka. U Rolanda sme nahrali päť piesní, teraz docvičujeme ďalšie štyri. Album bude teda niesť deväť piesní rovnako ako náš posledný album Atrana,“ vyslovil sa  Martinčan. „Na fesťákoch sa možno dostane aj na pieseň Už nebudeme otroci, ktorú sme z nového nahrávania zverejnili ako prvú a teší sa na našom YouTube kanály obrovskému záujmu,“ dodal Pavel Hirax Baričák.

Klip Už nebudeme otroci:

Veles – medveď
Veles – pluh i býk
Veles – studňa
Veles – voda poznania, ale aj zabudnutia

Večný to bojovník
so silami temna
sprievodca v podsvetí mŕtvych.
Všemúdry, silný boh, žehnaj nám úrodu,
zachovaj dobytok, osvetli mágiu.
Vštepuj nám tajomstvo umenia, liečenia,
múdrosť nekonečnú, odvahu veštenia.

Veles – tŕň Černoboga
Veles – démonom unesený
Veles – syn boha Roda
Veles – dvakrát narodený

Veles – Mokošou miľúbený
Veles – kresťanmi pohanený
Veles – ľuďom naklonený,
voda poznania, ale aj zabudnutia

Veles začul ponosy ľudí na temného boha nočnej oblohy Dija. Premohol ho, zničil jeho palác na samom kraji Irie a zvrhol ho do temného Nav. Dij neodpustil Velesovi túto potupu, vystrojil hostinu, na ktorej sa mu na znak zmierenia poklonil až po zem a podal mu čašu s lahodným vínom. Veles ho nedôverčivo ochutnal, no dobré víno mu zachutilo a tak ho vypil. Len čo odobral pohár od úst, stretli sa jeho belasé oči s temnými očami Dija. Až vtedy pochopil, že bol otrávený. Len čo zlatá čaša dopadla na zem, Veles stratil telo a na čas zostal uväznený v podsvetí…

3:30 – sólo Hirax
3:39 – sólo Viktor
3:46 – sólo Hirax
3:54 – sólo Roland Grapow

Veles – tŕň Černoboha
Veles – démonom unesený
Veles – syn boha Roda
Veles – dvakrát narodený

Veles – Mokošou miľúbený
Veles – kresťanmi pohanený
Veles – ľuďom naklonený
Veles – navždy pochválený