Rozhovory

PAIN OF SALVATION: Môžeš bojovať o prežitie, ale nmôžeš bojovať so smrťou

Otrepaná fráza hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré. V prípade PAIN OF SALVATION to zlé stelesňuje vážne infekčné ochorenie, ktoré diagnostikovali hlavnému mozgu kapely Danielovi Gildenlöwovi, a to viac než dobré je ich nový album „In the Passing Light of Day”, ktorý by nevznikol, nebyť Danielovho nedávneho boja o život. Veľkohubými konštatovaniami typu „album roka” by sa malo šetriť. Najmä, keď sme len na začiatku roka. No neprekvapí ma, ak aj v decembri budú v mojom rebríčku okupovať prvú priečku práve PAIN OF SALVATION. Je krátko pred obedom, mne zvoní telefón a na druhej strane sa ozve „Hello, this is Daniel”. Debata začína.

Viem, že tento rozhovor má byť o tom, že ty budeš hovoriť viac ako ja, ale na úvod musím povedať, že váš nový album ma úplne dostal, aj keď som ho počula zatiaľ len dvakrát a hneď ti poviem prečo. Prvýkrát som si ho pustila večer so zhasnutými svetlami do slúchadiel a bol to pre mňa jeden z najlepších hudobných zážitkov.

Wau!

Po tomto zážitku som sa jednoducho bála pustiť si ho znova…
(smiech)
…lebo som sa obávala, že tento magický moment sa vytratí.

Jasné, rozumiem.

Ale včera som konečne našla odvahu pustiť si ho znova a stále to tam je.

Stále je super.Ja ti ďakujem, že si mi to povedala. Pekné slová. Budem ich mať celý deň v hlave. Je to od teba veľmi milé.