Koncerty

Na Brutal Assault prídu aj SOILWORK, THE CONTORTIONIST, PRIMORDIAL a ďalší

Brutal Assault rozširuje už tak silný lineup o ďalšie skvelé mená metalovej scény. 

Prvým na zozname je švédska metalová eminencia SOILWORK, ktorá sa zrodila v roku 1995 v Helsingborgu. Kapela nedávno vydala vychvaľovaný štúdiový album „Verligheten“, s ktorým momentálne valcuje kluby v rámci európskeho turné.

Koncom roka 2016 sme sa dočkali oznámenia o novom albume švédskych sludge/grindcoristov THE ARSON PROJECT, ktoré hovorilo, že dostaneme 23 minút priameho nekontrolovaného audio násilia. A tak sa aj stalo. Teraz tento kvartet z Malmö privezie svoje špinou nasiaknuté tóny na Brutal Assault!

THE CONTORTIONIST reprezentujú nebojácnosť naprieč hudobnými žánrami. Vyžívajú sa v progresívnej hudbe ukotvenej v hutnom zvuku, neriešia žiadne konvencie a sršia množstvom originálnych nápadov. Niekedy príde čas, keď si človek potrebuje oddýchnuť a odpočinúť a presne preto sú tu THE CONTORTIONIST, ktorí vám s tým pomôžu.

Vynikajúca, šokujúca, neuveriteľná, úchvatná a ešte viac, to je japonská samozvaná „brutal orchestra“ VAMPILLIA. Nie je to len skupina, je to niečo, čo musíte zažiť, aby ste naozaj pochopili, že nejde len osilné reči. Každá z nahrávok tohto ansámblu predstavuje úplne inú hudobnú časť, rovnako ako aj ich koncerty plné energie a zvratov, ktoré by sa dali opísať ako emocionálna horská dráha.

WALLS OF JERICHO sa nestali senzáciou len vďaka nálepke „metalcore so ženou za mikrofónom“. Perfektne balansujú na hrane old school hardcoru, thrash metalu a „chugga-chugga“ metacoru s neuveriteľným nasadením a energiou, ktorý im závidia ich rovesníci aj mladé kapely. WOJO sa stali železnou istotou na poli hardcoru, a to nielen vďaka skvelej hudbe, ale aj ich postoju a totálne ohromujúcim výkonom plných energie speváčky Candace Kucsulain.

Rok 2018 mapuje 27.rok kariéry PRIMORDIAL, ktorí sa vracajú s deviatym počinom nazvaným „Exile Amongst the Ruins“. Album je dôkazom, že nestratili ani kúsok zo svojej vitality a energie. Nový album je síce surovejší a „oldschoolovejší“, ale stále dostávame klasický sound PRIMORDIAL. Jedno je isté – táto írska celtic folk/black metalová skupina bude fanúšikmi privítaná s otvorenou náručou.

S menom prevzatým z časti textu od DEMOLITION HAMMER, konkrétne zo skladby „Human Dissection“, sa dostali kalifornskí SKELETAL REMAINS do popredia – tak vďaka svojmu hráčskemu umu, ako aj odkazovaniu na legendy ako DEATH, DISSECTION a mnoho ďalších. S ich neuveriteľne dobrým albumom „Devouring Mortality“ sa SKELETAL REMAINS vracajú získať späť to, čo im patrí – pevnosť Josefov!

Retro-rockoví vizionári MONSTER MAGNET sa vo svojich začiatkoch stretli s predsudkami kvôli svojmu štýlu a imidžu, ale so svojím štvrtým albumom „Powertrip“ konečne vystrelili do výšin a dostali sa do povedomia samozvanej undergroundovej stoner rock scény. Dnes je zvláštne hovoriť o MONSTER MAGNET ako o undergroundovej skupine vzhľadom na to, akí uznávaní a známi sú.

Thrasheri pozor! DEMOLITION HAMMER prichádzajú nastoliť poriadok a dať všetko do laty! Jedna z najlepších thrashových skupín z New York City sa vracia so skvelým albumom „Tortured Existence“, ktorý ukazuje skupina v tej najlepšej forme vôbec!

Je nám veľkou cťou predstaviť legendu psychedelického rocku, kapelu plnú čarodejníctva, obklopenú mystickou mágiou, pôvodom z Chicaga  – COVEN! Jinx Dawnson priviedla na konci roku 2016 novú koncertnú zostavu a vdýchla skupine nový život, vďaka ktorému môže opäť praktizovať sabat po celom svete. Toto je skupina, ktorá ako prvá priniesla do metalovej hudby parohy, okultné texty a prvky satanizmu. Zároveň sú prvou kapelou so satanistickou tematikou, ktorá prerazila v popredných hudobných rebríčkoch.

Kedysi sa hovorilo, že HELLHAMMER už nikdy neuvidia svetlo sveta. Časy sa ale vďaka Satanovi menia, preto teraz stojíme pred udalosťou, ktorá nám tieto časy priblíži – Tom Gabriel nám predstavuje TRIUMPH OF DEATH! Tento projekt je zasvätený najslávnejším skladbám HELLHAMMER. Nedočkáme sa síce žiadneho nového albumu, ale zážitok to bude určite fenomenálny.

Doteraz zverejnený lineup:
ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, BATUSHKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, COUNTING HOURS, COVEN, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DEMOLITION HAMMER, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, EYEHATEGOD, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, GOST, HEILUNG, HELLHAMMER – TRIUMPH OF DEATH, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MONSTER MAGNET, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PERFECITIZEN, PRIMORDIAL, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SLÆGT, SKELETAL REMAINS, SLAPSHOT, SODOM, SOILWORK, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THE ARSON PROJECT, THE CONTORTIONIST, THE OBSESSED, THE OCEAN, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VAMPILLIA, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VOIVOD, VUUR, VULVODYNIA, WALLS OF JERICHO, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME, WORMED, ZURIAAKE.