Novinky PR správy

MOONSPELL a ROTTING CHRIST prichádzajú na Slovensko!

V rámci európskeho turné zavíta na Slovensko portugálska gothic/dark metalová hviezda MOONSPELL, ktorá v úlohe co headlinera predstaví fanúšikom nielen skladby z posledného albumu 1755, ale ich koncert bude zahŕňať aj skladby zo starších albumov. Kapela na scéne pôsobí 27 rokov, vydala 13 štúdiových albumov a live DVD pod názvom DVD LISBOA UNDER SPELL. Koncept posledného štúdiového albumu 1755 vydaného cez Napalm Records je o najsmutnejšom dni ich hlavného mesta Lisabon ( 1.11.1755). Kapela na albume pridala na orchestrálnych prvkoch a zboroch, využili predovšetkým agresívne vokály, cítiť na ňom už tradičnú poetickosť a navyše je celý naspievaný v portugálčine.
Ďalšou hviezdou večera bude grécka dark/ black metalová legenda ROTTING CHRIST, ktorá prichádza predstaviť svoj nový vysoko hodnotený album Heretics, ktorvyšiel začiatkom roka cez Season of Mist. Album Heretics je inšpirovaný citátmi a vyhláseniami veľkých kacírov z priebehu celej histórie. Líder kapely Sakis tu namiešal tie najlepšie ingrediencie z posledných štyroch albumov a dokázal pridať aj viaceré nové prvky. Kapela vydala doposiaľ 13 štúdiových albumov a patrí k lídrom na svetovej dark či black metalovej scéne. Koncertné vystúpenia ROTTING CHRIST sa v posledných rokoch vypracovali k dokonalému zážitku a ich klubové koncerty sú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. ROTTING CHRIST sú v súčasnosti vo vrcholnej forme, čo potvrdzujú reakcie nadšených fanúšikov z celého sveta.
Oficiálnym supportom celého turné je švajčiarska skupina SILVER DUST, ktorá sa na scéne pohybuje od roku 2013 a ich vystúpenia sú inšpirované Timom Burtonom a steampunkom. Zatiaľ ich posledným štúdiovým počinom je album „OUSE 21“ z minulého roku.
Ako otváracie zoskupenie bratislavskej show sa predstaví slovenská dark/doomová skupina GALADRIEL, ktorá je na scéne od roku 1995 a vydala osem albumov. Síce v súčasnosti z rodinnych dôvodov skôr hybernuje, no rozhodne nepovedala svoje posledné slovo. Práve toto bude ich jediný koncert v tomto roku.