M Recenzie

MICHAEL SCHENKER FEST – Revelation (2-LP/CD)

Nemecko/hard rock

Nuclear Blast Records/52:37

Pre Michaela má nový titul Revelation zjavne význam pohľadu na jeho hudobný život a všetko to, čo ešte môže byť objavené. Nie je potrebné hľadať za tým nič iné, ako čistú hudbu. Na albume Revelation sa opäť zišla stará spevácka garda v zostave – Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley a Doogie White. Za klávesmi a gitarou stojí široko rozkročený  Steve Mann, basgitaru hobľuje Chris Glen a do kotlov mláti Bodo Schopf. Druhým bubeníkom, ktorý sa podieľal na nahrávaní albumu je Simon Phillips. Kľúčové v Michaelovej hudbe sú vybuchujúce emócie, vnútorné pocity a jeho nehynúca láska k čistej hudbe.
Z albumu na sto honov tiahne neskutočná pohoda, obrovská skúsenosť, prekypujúca vášeň k hudbe, životu a sršiaci humor. Chlapci si to jednoznačne užívajú naplno a preto sa môžeme len tešiť z úvodnej, tekutej pohodovky „Rock Steady“, rýchlej rockovky „Under a Blood Red Sky“, nákazlivým refrénom skrz naskrz presiaknutej „Sleeping With the Light On“, drsňáckej „We Are the Voice“, s vetrom opreteky valiacej sa „Headed for the Sun“, precíteným skvostom v podobe „Old Man“, alebo poslednej inštrumentálnej bleskovice „Ascension“.
Michael Schenker a stará, ale stále skvelá garda profesionálov opäť predviedli vysokú pilotáž, až sa vám z nej zamotá hlava. Revelation je dielo, ktoré bude vytrvalo chodiť za vami, zjavovať sa pri záhlaví postele a vyhrávať v hlave každú noc, až do rána.
Erik Nádudvari 4,5/5