Novinky

Marco Mendoza, Blended Brew, Marturos – 28.02.2018, RC Mlyn, Vrútky

Už po druhýkrát sa k nám rád vracia, fenomenálny basgitarista MARCO MENDOZA, člen superskupiny THE DEAD DAISIES (v minulosti tiež WHITESNAKE, THIN LIZZY, TED NUGENT, BLUE MURDER). Tentoraz je to s jeho sólovým projektom a nadväzuje tak na jesennú úspešnú európsku časť „Viva La Rock Tour“.

MARCO MENDOZA je jedným z najvyťaženejších a najvyhľadávanejších basgitarových hráčov súčasnej epochy.

Začal v rannej mladosti hrať na gitaru, ktorú neskôr vymenil za basgitaru, keď kapela, v ktorej pôsobil potrebovala hráča na tento nástroj. Prvým albumom na ktorom sa objavil bola sólová platňa Billa Warda z Black Sabbath nazvaná Ward One: Along The Way v roku 1990. V nasledujúcom je prijatý fenomenálnym gitaristom Johnom Sykesom do jeho formácie BLUE MURDER, kde pôsobí do roku 1993 a podieľa sa na albume „Nothin‘ But Trouble“. V nasledujúcom roku sa objavil ešte na živom albume „Screaming Blue Murder“, ale to už funguje v radoch znovu obnovených THIN LIZZY (spolu so Sykes, Gorhamem, Wharton a Brianom Downeym). Kapela nepravidelne koncertuje a v roku 2000 vydáva album One Night Only, kedy už ale Mendoza začína na ďalšie 3 roky nahrávať a cestovať po boku gitarového šialenca TEDA NUGENTA. V období jeho pôsobenia v Thin Lizzy ešte stíha nahrávať niekoľko albumov Johna Sykesa, ďalších umelcov a v roku 2000 sa objaví aj na sólovke David Coverdale „Into The Light“.

Rok 2004 išiel na turné so skupinou WHITESNAKE, aby sa v sezóne ďalšej opäť vrátil na 2 roky do THIN LIZZY. Neskôr prijíma ponuku George Lyncha (ex- Dokken) a pokračuje v koncertovaní s jeho formáciou LYNCH MOB.

Výpočet jeho aktivít by mohol byť prakticky nekonečný, tak snáď len, že v súčasnosti pôsobí v kapele THE DEAD DAISIES, spolu s Doughom Aldrighom (Whitesnake, DIO), Brianom Tichym (Ozzy Osbourne), Davidom Lowym a samozrejme fenomenálnym spevákom Johnom Corabim ( Mötley Crüe, Union).

Za svoju kariéru okrem dlhej rady albumov vydaných s rôznymi kapelami či umelcami, natočil aj dve sólové platne – Live For Tomorrow v roku 2007 a Casa Mendoza v roku 2010.
Novinkou tohto roka je úplne nové sólový album Viva La Rock, na ktorého podporu je práve prebiehajúca turné.

Je veľmi dôležité spomenúť Marcovi spoluhráčov na tomto turné. So svojou gitarou sa do vracia, rovnako ako v minulom roku, vynikajúci gitarista legendárnych hardrockerov Tygers Of Pan Tang – Michael McCrystal. Za bicími sa prvýkrát predstaví skvelý Kyle Hughes, člen skupiny gitaristu Bumblefoot (Guns n Roses).

Marco Menzoda si privedie aj svoju predkaplu, ktorá ho spravádza počas aktuálneho turné. Dánska rocková kapela Blended Brew je na scéne od roku 2009. Na svojom konte má dva albumy Hand Patrones a Laughing at Your Feet. V rodnej krajine je Blended Brew známa a uznávaná kapela, ktorá zožala veľký úspech u fanúšikov AC DC keď im predskakovala na koncerte v Roskilde.Krátko na to sa kapela vybrala na turné do Číny kde ako headliner odohrali 14 koncertov v 9 rôznych mestách. Skupina si takto získava medzinárodnú základňu a koncom minulého roku sa vrátili z úspešného turné po Macedónsku, kde sa v septembri opäť vrátia. Okrem dvoch albumov ktoré vydali zložili aj hudbu do filmov a televíznych seriálov. Marco Mendoza si ich vybral nielen preto, že majú spoločné vydavateľstvo, ale hlavne pre ich chytľavý Rock´N ´Roll.

Domácou kapelou bude kapela Marturos z Prievidze. Kapelu založili pred zhruba rokom a pol Maggee (spev) a Matúš (pôvodne gitara, teraz bicie), neskôr sa k nám pridal gitarista Roman, v auguste 2016 basgitarista Juraj a v terajšej zostave fungujeme od marca 2017, keď sa k nám pridal gitarista Aďo. Prvý koncert sme odohrali 19.11. 2016 v Rock Choppers klube Handlová, tento a ešte daľšie 2 koncerty v Banskej Bystrici a v Žiline sme odohrali s externými bubeníkmi. V apríli sme odohrali prvý koncert v aktuálnej zostave v Kanianke. Dovedna sme odohrali 12 koncertov. Medzi najvýznamnejšie patria Rockfest Nitrianske Rudno 2017 a Krst CD Endless Main II v Ružomberku.

FB Event: https://www.facebook.com/events/165605884164429/
Predpredaj: https://www.ticketlive.sk/sk/event/marco-mendoza-viva-la-rock-european-tour-2018-vrutky
Marco Mendoza: https://www.youtube.com/watch?v=92CJ7C5ScVg
Blended Brew: https://www.youtube.com/watch?v=kxp09xIwSYM&list=RDEM0pmMmHokttnthLf1Hh8Ylg&index=3
Marturos: https://www.youtube.com/watch?v=FSTuhH31EXs