Novinky

Inštrumentálni progresívci ESSENCE OF DATUM vydávajú zajtra nový album „Spellcrying Machine“. Celý album už dnes streamujú na YoutTube!

Nie vždy sú potrebné slová k tomu, aby ľudia vyjadrili svoje pocity alebo rozpovedali príbeh. Ak je niečo, v čom je inštrumentálne progresívne metalové duo ESSENCE OF DATUM výnimočné, je to práve sila ich hudby, ktorou to dokážu. Ich tretí album „Spellcrying Machine“ vychádza práve zajtra, 30. augusta vo vydavateľstve Season Of Mist a je pripravený osloviť nové a širšie publikum.

ESSENCE OF DATUM založil v roku 2011 gitarista Dmitrij Ramanouski v bieloruskom Minsku. Povytvorení a nahraní prvých demáčov, sa k nemu pridal buebník Pavel Vilchytski, ktorý sa rýchlo stal dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou kapely.

„Spellcrying Machine“ je stvorený na pozadí postapokalyptického sveta a zlučuje to najlepšie z extrémneho moderného metalu do elegantného a členitého celku.

Samotná kapela album komentuje takto: „Spellcrying Machine“ je vrcholom našej dlhoročnej práce a našej vášne k hudbe a ku všetkému, čo vytvárame. Je to bezslovná meditácia irónie protichodných vecí. Kým sa niečo blištivé označuje ako model krásy a nárokuje si na trón estetiky, zatiaľ čo pod povrchom sa topí v špine, pokrytectve a lacných trikoch, my radšej dôverujeme vlastnej duši – niečomu chybnému, surovému a stále túžiacemu po dokonalosti.“

Nový album “Spellcrying Machine” si môžete predobjednať TU.

Zoznam skladieb na albume „Spellcrying Machines“:
1. Synthetic Soul Extractor
2. Shikari Algorithm
3. Pendulum
4. Vitality
5. Spellcryer
6. Binar
7. Cavum Atrum

Zostava ESSENCE OF DATUM:
Dmitry Ramanouski – gitara
Pavel Vilchytski – bicie
Peter Marakov (len ako štúdiový hráč) – basgitara

Facebook kapely ESSENCE OF DATUM