Novinky

INFERNO FEST #2 predstaví opäť to najlepšie zo slovenskej metalovej scény

Nezabudnuteľný INFERNO FEST sa po dlhoročnej odmlke opäť vrátil na metalovú scénu. Po úspešnom prvom „vydaní“ obnoveného festivalu, ktorý prebehol v tomto roku v mesiaci marec v RC Mlyne Vrútky, nenechalo peklo na seba dlho čakať a päť sa medzi nás vracia. Pekelný elixír namiešaný z toho najlepšieho čo slovenská metalová scéna ponúka môžete ochutnať už najbližší víkend.

20. máj 2017, 19:30 hod. DEPRESY, PERVERSITY, GAZDASGRIND

RC Mlyn Vrútky otvorí svoje brány už túto sobotu a do svojho náručia príjme pekelníkov od východu až po západ. Na marcovom INFERNO FESTe sa predstavili kapely so zvučnými menami (Empyrion, Achsar, Doomas), ktoré prilákali množstvo fanúšikov a priaznivcov kvalitnej metalovej hudby. Ani v májovom pokračovaní tohto mini festu tomu nebude inak. Môžeme sa tešiť na kult kultov DEPRESY, ktoré predstavovať asi ani netreba. Východniari PERVERSITY taktiež nie sú žiadnym nováčikom, svojim posledným albumom nastavili deathmetalovú hudobnú latku naozaj pekne vysoko. A do tretice sa nám predstavia šuhaji okolo „Jožka Halušku“ z GAZDASGRIND.

A čo nám o DEPRESY prezradila Wikipédia?

Depresy je slovenská deathmetalová skupina z Trenčína. Hrá temnú atmosférickú deathmetalovú hudbu, ktorú členovia označujú pseudonymom mystic occult death. Ich hudba obsahuje pestrú klávesovú mystiku, technické, temné, melodické a najmä originálne gitarové a basové pasáže, striedajúci sa growl a scream vokál a nesmieme zabudnúť samozrejme na dynamické bicie. Literárna sféra skupiny je extra originálna, texty sú prevažne o záležitostiach na rozhraní života a smrti, mágii a temnote.

Všeobecne sú Depresy považovaní za špičku slovenskej undergroundovej hudby v oblasti deathmetalu, avšak nie sú známi len doma ale aj v zahraničí. Skupina absolvovala niekoľko turné a to napr. so skupinami Vader, Night In Gales, Immured, Krabathor, Root, Consolation a pod. Svoje umenie taktiež predviedla aj na niekoľkých obľúbených a vyhľadávaných festivaloch či už na Slovensku alebo Česku, ako je Brutal Assault, Nuclear Storm či Festering Blood.

Takže 20. mája o 19:30 hodine neseď doma a POĎ DO MLYNU!

Vstupné na INFERNO FEST: 5€

DEPRESY: https://www.facebook.com/depresyofficial/
PERVERSITY: http://bandzone.cz/perversity
GAZDASGRIND: http://bandzone.cz/gazdasgrind

RC MLYN VRÚTKY:
https://www.facebook.com/Rcmlyn

INFERNO FEST:
https://www.facebook.com/infernofestival/

ZDROJ: PabloX (organizátor festivalu)