H Recenzie

HELLOWEEN – United Alive In Madrid (Lp-Boxset/3-CD)

Nemecko/power metal
Nuclear Blast records/46:03/60:16

Metalové dyne sa zjednotili po dlhých dekádach a celý heavy metalový svet má dôvod pre ódu na radosť. Výsledkom je tento ohromný živý hudobný záznam, ktorý vyšiel v rôznych formátoch a obsahuje vzrušujúce a  magické chvíle spojenia súčasných, aj pôvodných členov  HELLOWEEN na pódiách v nemeckom Wackene, madridskej Aréne, alebo brazílskom São Paulo.
Niektoré skladby sú poriadne natiahnuté, doslova nabité pretekajúcou a vybuchujúcou energiou, ktorú znásobujú samotní fanúšikovia. Úvodná skladba „Halloween“ má cez trinásť minút a po nej nasledujú klasické trháky „Dr. Stein“, „I am Alive“, „Rise And Fall“… bez ktorých sa nedá žiť. Zaujímavá je takmer štrnásťminútová zložená kompozícia „Kai´s Medley“, kde si jeho gitarovú hru doslova užijete v každom tóne. Prvý disk končí skvostnou, vybuchujúcou  históriu „A Tale That Wasn´t Right“.
Druhé CD odpaľuje vysokooktánová „I Can“, po ktorej na dyniach zahrmocú „Sole Survivor“, „Power“, či smrťák „How Many Tears“, natiahnutý na takmer jedenásť minút. Samozrejme, nemôžu chýbať dôverné istoty „Keeper Of The Seven Keys“, „Future World“ a záverečná klasika „I Want Out“.
Tretie bonusové CD, ktoré nemám k dispozícii, obsahuje skladby z Prahy, São Paula, Wackenu a Santiaga de Chile. „March Of Time“, „Kids Of The Century“, „Why“ a „Pumpkins United“. Tento živý záznam vychádza aj ako vinylový Boxset, v ktorom sa nachádza 5 platní čiernych ako noc.
DVD formát je rovnako zaujímavý a prinesie vám nielen dokonalý zvukový, ale aj obrazový zážitok, pretože atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia je neskutočná. Vidieť a počuť túto starú gardu, ako pália do publika jednu skladbu za druhou je veľkolepý zážitok.

Erik Nádudvari 4,4/5