Novinky

FIFTH ANGEL zverejnili skladbu „Stars Are Falling” a hlásia odchod speváka

FIFTH ANGEL na jeseň minulého roka vydali po takmer tridsiatich rokoch nový štúdiový album “The Third Secret”. Teraz sa skupina pripravuje na Metal Assault Festival (Würzburg) a popri tom stihla zverejniť skladbu “Stars Are Falling”, ktorá otvára nový album.

FIFTH ANGEL zároveň oznámili, že ich zostavu opúšťa spevák a gitarista Kendall Bechtel. Prinášame vám oficiálne vyjadrenie skupiny: “Kendall je náš brat a vždy bude súčasťou odkazu FIFTH ANGEL. Budeme ale úprimní. Rozhodnutie, ktoré urobil, dostalo nás, našich fanúšikov, Nuclear Blast a aj našich promotérov do zložitej situácie. Rozhodol sa, že namiesto toho, aby splnil záväzky, ktoré boli dohodnuté, narýchlo opustí skupinu, čím nám sťažil hľadanie vhodnej náhrady. Po úspechu „The Third Secret“ len ťažko rozumieme tomuto načasovaniu. Kendall Bechtel v emaile, ktorý poslal skupine, hovorí, že jeho cesta a cesta FIFTH ANGEL “nejdú dokopy” a že skupine praje všetko dobré. Máme pocit, že Kendallove činy hovoria za všetko, každopádne naša kapela si svoje záväzky splní.”

Dočasnou náhradou sa stáva Ethan Brosh z ANGELS OF BABYLON, ktorý skupine vypomôže s gitarou. Na najbližšom koncerte v Nemecku za mikrofónom zaskočí Steven Carlson.