Novinky

EXODUS oslavujú 40 rokov na scéne exkluzívnou starinou

Americká thrashmetalová legenda EXODUS odštartovala svoju púť v roku 1979 a dnes oslavuje neuveriteľných štyridsať rokov na scéne. Za ten čas sa zaradila medzi klenoty Bay Area a bola všade, kde sa písala história thrash metalu.

Medzi takéto miesta v 80.rokoch patril festival Day In The Dirt, ktorý bol prehliadkou toho najlepšieho, čo thrash metal z Bay Area ponúkal. V roku 1984 tam SLAYER, SUICIDAL TENDENCIES a EXODUS pred šialeným davom odohrali ešte šialenejšie koncerty. Práve tento deň skvele vystihuje, prečo si EXODUS zaslúžili také významné miesto na metalovej scéne.

Vráťme sa teda v čase na dosky Day In The Dirt nedávno zverejneným singlom “No Love (Live At Day In The Dirt 1984)” a vypočujme si surovú silu pôvodnej zostavy z debutu “Bonded By Blood”. Presne takto EXODUS odštartovali svoju veľkú kariéru a presne takto dnes oslavujú štyridsať rokov na scéne.

Gary Holt hovorí: “Day In The Dirt bolo niečo ako thrashmetalový Woodstock z Bay Area, bola to naša undergroundová verzia legendárneho Day On The Green, ktorý sme všetci veľakrát navštívili. To, čo sa toho dňa v Aquatic Park v Berkley stalo, sa zapísalo do histórie Bay Area ako epický deň pre undergroundovú thrashovú scénu. Bol to nápad zosnulého velikána Wesa Robinsona a my sme mali to šťastie, že sme sa stali súčasťou tejto skvelej šou. Ak sa nemýlim, pre Ricka Hunolta to bol len druhý koncert s EXODUS!