Novinky PR správy

DESTRUCTION mieria na Slovensko!!!

Nemecká thrash metalová legenda je na scéne už takmer 40 rokov a novým albumom “Born to Perish” dokazuje, že ešte nikam neodchádza. Práve naopak, kapela posilnila zostavu a vyráža na turné, ktoré bude mať zástavku aj v bratislavskom klube Randal.

Kapelu DESTRUCTION založili v roku 1982 gitarista Mike Sifringer a basgitarista a spevák Schmier, ktorí sú doteraz jej základnými kameňmi. Po celý ten čas hrajú nekompromisný thrash metal a inšpirovali celú plejádu ďalších kapiel. Na svojom konte majú 14 albumov, kúsky ako “Infernal Overkill” alebo “Release from Agony” ovplyvnili vývoj celého žánru. Ten aktuálny má názov “Born to Perish” a kapela na ňom nezostáva nič dlžná svojej povesti. Zbesilé tempo, zúrivé gitary a zverský rev od začiatku do konca. Novou posilou je bubeník Randy Black a druhý gitarista Damir Eskic, ktorích spolu s Mikeom a Schmierom uvidíme v klube Randal v Bratislave 4.12.2019.

K novej zostave nám Schmier povedal: „Wawrzyniec sa rozhodol odísť z kapely z rodinných dôvodov. Narodilo sa mu malé dieťa a chce sa venovať rodine a nie s nami behať po koncertoch. Toto rozhodnutie samozrejme rešpektujeme a schvaľujeme. Randy Black nám už vypomohol v minulosti, napríklad aj pri turné so SEPULTURA, takže teraz, keď bol k dispozícii, sme sa ho opýtali, či k nám nechce prísť na plný úväzok a on súhlasil. O druhej gitare sme už dlho uvažovali, ale stále ako neprišiel ten správny moment ani správny človek. S Damirom to bolo iné, už pri prvých jamovačkách v skúšobni sme si uvedomili, že toto je ten správny človek, a keď sme menili bubeníka, povedali sme si, že je aj správny čas. Takže preto sme dnes v štvorčlennej zostave.“

Na tomto koncerte im spoločnosť bude robiť domáca thrashová jednotka, zbojníci CATASTROFY. Chalani sú na scéne od roku 2005, majú na konte dve, odbornou kritikou aj širokou verejnosťou vychvaľované, dlhohrajúce platne, vystúpenia v kluboch po celej krajine a na festivaloch ako Brutal Assault, Gothoom alebo Pohoda. Nedávno sa predstavili v Londýne, spolu s kamarátmi ČAD, s ktorými ich spája aj hosťovačka na singly “Zbojnícke móresy”. CATASTROFY majú mimochodom v aktuálnom čísle nášho magazínu poster!

Posledným zúčastneným, ktorý tento thrashový sviatok naštartuje bude kapela FINAL BREATH, ktorá rovnako ako DESTRUCTION pricestuje z Nemecka.

DESTRUCTION / CATASTROFY / FINAL BREATH
4.12. 2019 Randal Club, Bratislava
Cena vstupenky v predpredaji: 19,- EUR
Cena vstupenky na mieste: 23,- EUR
Vstupenky exkluzívne v sieti Predpredaj.sk