Koncerty

AMORPHIS prinesú na Dobrý Festival príbehy a hudbu tisícich jazier


Fínska metalová kapela AMORPHIS patrí medzi tie, ktoré sú na Slovensku vždy vítané. Aj preto sa vracia, pre zmenu na východniarsky Dobrý festival, ktorý sa uskutoční 14. až 16. júna 2019 na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa.

Kapela patriaca medzi najvýznamnejšie fínske a svetové kapely je aktuálne na výslní aj vďaka novému albumu „The Queen of Time„. Nové skladby, z ktorých väčšinu predstavia Fíni naživo, odkazujú na silu z ranných čias a zároveň v sebe nesú melodickosť
a progresívnosť tvorby poslednej dekády. Novinku, s ktorou zavítajú aj do Prešova, natočili Fíni za tri mesiace pod taktovkou vychýreného producenta Jensa Bogrena.

K novinke „Queen of Time“ sú AMORPHIS na turné od minulého roka a o jej úspechu svedčí aj to, že bol vo Fínsku nominovaný na Grammy v kategórii Najlepší metalový album. Na platni hosťujú Anneke van Giersbergen (ex-THE GATHERING), Chrigel Glanzmann (ELUVEITIE) na gajdách, hrdelný spevák Albert Kuvezin, saxofonista Jørgen Munkeby (SHINING), orchester a spevácky zbor. Tieto elementy dodávajú dramatickú a filmovú hĺbku zvuku kapely, všetko je epickejšie, hlbšie a zmysluplnejšie než kedykoľvek predtým, pričom si zachováva typickú magickosť tvorby AMORPHIS.

Skladby z nového albumu nastavili nové štandardy našim shows. Každý, kto počul „Queen of Time“ aspoň raz, tak vie, čo
to znamená. Týmto albumom sa zrodil nový „Tales From The Thousand Lakes“ a začala nová éra,“ dodáva gitarista Esa Holopainen.

11. ročník Dobrého festivalu sa bude konať 14.-16. júna 2019 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove.
Zatiaľ ohlásené mená účinkujúcich: IMT Smile, RAZORLIGHT, N.O.H.A., Ofenbach, Pendulum DJ set, Kali a Peter Pan, Chinaski, Karolina Czarneczka, Chikiliki Tu-a, Heľenine oči, Kandráčovci, Štefan Štec, Ine Kafe, Elevenhill, Satin lead, Adam Ďurica, Emma Drobná, Buranowski, Grai, Wayd, Slobodná  Európa a další.

Ďalšie informácie nájdete na www.dobryfestival.sk a www.facebook.com/dobryfestival.
Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal a ticketlive